Сьогодні протягом дня чула в школі "И снова седая ночь..." Звичайно, погоджуюся: у кожного свої смаки, уподобання, урешті-решт, можливо, пісня відповідає настрою ... Але... У всіх відразу - один настрій, усі відразу закохалися, і в усіх відразу кумиром став популярний ще в роки моєї юності Юра Шатунов? (До речі, я була на його концерті. Чесно? Не вразив.) Спало на думку: а може, просто не знаємо пісень сучасних і не знаємо пісень сучасних українських?
Спеціально для Соні та Катюні (прізвищ не називаю, бо дівчатка себе й так упізнають) розміщую пісню українською, і вона, ця пісня, також про кохання. Це - "Осінь для двох".
народився український велет, спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу з боротьби (Париж, Мілан, Франкфурт, Нью-Йорк) Іван Піддубний.
У 1906-1907 рр. у Галичині відбулися маневри царської гвардії, після чого були влаштовані спортивні змагання, на які запросили й Івана Піддубного. І він переміг усіх силачів-гвардійців. Великий князь Микола Миколайович запитав спортсмена, який орден він бажав би отримати від царя. Відповідь Піддубного здивувала вельможу: "Орден Тараса Шевченка, Ваша Високосте, якщо такий є".
У помешканні Івана Піддубного над канапою висів олійний портрет Тараса Шевченка, обрамлений лавровим вінком, а над ним на полиці стояли різні видання "Кобзаря". На запитання, навіщо йому так багато, Іван Максимович відповідав: "Я вірю в Бога, а святих не знаю, тож замість них "Кобзаря" тримаю".
8 серпня 1949 р. чемпіон чемпіонів помер... від голоду.
За матеріалами http://www.uamodna.com/articles/chempion-chempioniv-ivan-piddubnyy/
Цікаво, як він перемагав?
Про це в документальному фільмі "Славетний атлет Іван Піддубний".
Всеукраїнської олімпади з української мови та літератури.
Цього уроку у філологічній битві взяли участь
Гайдаржи Максим і Ніколаєв Дмитро (9-А клас);
Жарун Дар'я та Воронін Федір (8-Б клас);
Продан Олександра, Откович Лілія, Гурова Єлизавета та Лисих Оксана (7-Б клас).
Їх гідними суперниками стали учні 7-А, 8-А та 9-Б класів.
Хто переміг у боротьбі найкращих із найкращими?
Читайте про це в суботньому випуску "Соняшника".
Порівнювала якось "сказка" ( у російській) і "казка" ( у нашій солов'їній). На перший погляд, означають одне й те ж саме: епічний фольклорний твір чарівного, пригодницького або побутового характеру, який розповідає про вигадані події.
Але "сказка" утворено від дієслова "сказати" доконаного виду. Отже, "сказка" - уже сказав, а раз сказав, то, виходить, уже й усе?...
А "казка"? Від дієслова "казати", що є недоконаного виду. Тобто казати й не переказати...
А дійсно хіба може процес розказування казок бути завершеним, хіба можна порозказувати всі казки, які є? За кожною казкою йде нова, а може, і не нова, а стара, забута, розказана по-новому? Як, скажімо, "Казка про чудо дерев'яне" у переказі Сашка Лірника.
Де зараз кобзи та бандури, що розповіли світові про втечу трьох братів з турецької неволі, що повідали правду про повстання на турецьких галерах під приводом Самійла Кішки, що звеличили жінку-полонянку, яка залишилася вірною обовязку та звільнила з полону 700 козаків, "бідніїх невольників"? Невже покинуті, забуті давні наші інструменти? Та бути такого не може!
Про який Дунай іде мова? Ви, звичайно, здивуєтеся та скажете, що про річку. Виявляється, що.. А втім, про це краще розкаже Олександр Авраменко, український педагог і теле- й радіоведучий.
Чому саме цій жовтоголовій рослині присвячена стаття в "Соняшнику"?
А тому, що саме ця квітка дуже зацікавила нових користувачів блогу - 5-Б клас (класний керівник Деркунська Л.М.).
Пам'ятаєте, п'ятиклашки, як на уроці, читаючи опис кульбабки, ви спитали, а чим же корисна вона? Потім, звичайно, згадали, що це й лікарська рослина й те, що салат з кульбабки так нічого собі, а хтось і про варення сказав і загадково при цім облизнувся.
Що ж давайте дізнаємося про кульбабку більше.
3 серпня 1981 року народилася Наталія Скакун, українська штангістка, олімпійська чемпіонка 2004 року у ваговій категорії до 63 кілограмів. Спортсменка в поштовху підняла 135 кг, встановивши новий олімпійський рекорд. Їй також належить світовий рекорд 138 кг, встановлений на чемпіонаті світу з важкої атлетики 2003 року.
А ще 3 серпня 1992 року український спортсмен Сергій Бубка встановив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м 12 см. Узагалі нашому земляку вдалося встановити 35 рекордів світу.
15 липня 1606 року народився видатний голландський художник Рембрандт Харменс ван Рейн.
Одна з найвідоміших картин Рембрандта - "Повернення блудного сина".
Мотиви картини взяті з євангельської притчі про блудного сина. Художник зосерджується на самій суті притчі - зустрічі батька й сина, а також на прощенні.
А ви знаєте, що нашого Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка, називають "українським Рембрандтом"? Чому?
Передусім за темні фарби. Шевченка захоплювало й "рембандтівське освітлення", і блискуча техніка офортів, які він дбайливо копіював (офортна копія з олійної картини Рембрандта "Притчі про робітників на винограднику", замальовки окремих постатей з офорту Рембрандта "Смерть Марії"). Схожі з рембрандтівським стилем автоілюстрація до поеми "Слепая", акварель "Аскольдова могила".
Але Тарас Григорович не підлаштовувся під манеру великого майстра, він використовував його приклад і досвід, щоб рухатися вперед.
Як ви думаєте, що спільного між Суперменом і Томом із Джеррі та яке відношення вони мають до 14 липня?
Справа в тому, що їх творці народилися саме сьогодні!
Вільям Ханна, американський мультиплікатор, народився 14 липня 1910 року. Саме він разом із Дж. Барберою створив Тома та Джеррі.
Вільям Ханна (ліворуч)
Через 4 роки (у 1914 році) у цей день народився канадський художник Джо Шустер, який намалював Супермена.
До речі, мама Джо Шусттера родом з України.
А знаєте, що перші комікси з'явилися 115 років тому, 18 жовтня 1096 року, у журналі "Нью-Йорк Джорнел"? Ну, а сучасні комікси про Супермена є дуже популярними. А як же справи в українських коміксів? Є, хоча вони й роблять перші кроки. Вони хоч і не такі відомі, як комікси Marvel i DC, але все ж таки існують. До найпопулярніших українських коміксів належать "Даогопак" і "Максим Оса".
"Даогопак" є справжнім блокбастером про майстрів бойових мистецтв Запорозької Січі, українських лицарів - козаків-характерників.
Комікс "Максим Оса" - розповідь про те, як козак Максим Оса після походу в Крим повертається до рідного села, але там знаходить власну могилу... Що йому тепер робити, адже колишні односельці вважають його самозванцем?...